روش تست پاور 

دستورالعمل بررسی سالم یا خراب بودن پاور

 • ابتدا تمامی کانکتورهای پاور را از سیستم جدا کرده و سپس کابل برق پاور را وصل نموده و کلید آن را روشن کنید .
  و مطابق شکل زیر پایه های 15و16 کانکتور 24 پین و یا پایه های 13 و 14 کانکتور 20 پین(com وPS_ON /سیمهای سبز و مشکی) را با یک پنس یا سیم به هم متصل کنید( به جهت کانکتور دقت شود). اگر فن پاور شروع به حرکت کرد نشان می دهد که پاور شما نسوخته است و به احتمال زیاد سالم است . حال باید پاور را بر روی سیستم امتحان کنیم.


 •  ابتدا فقط کانکتورهای مادربرد و CPU پاور را وصل کنید و سیستم را روشن کنید.در صورت روشن شدن سیستم و آمدن تصویر، سیستم را خاموش کرده و کانکتور هارددیسک را نیز وصل کرده و سیستم را روشن کنید . اگر سیستم روشن شد ولی قادر به بالا آوردن سیستم عامل نبود، مشکل از پاور نمی باشد .
 •   به همین طریق یکی یکی سایر قطعات را به سیستم اضافه نمایید . یعنی بعد از هارد می توانید CD/DVD Drive و سپس کارتهای PCI و غیره را وصل کنید.در صورت روشن نشدن سیستم بعد از اضافه کردن هرقطعه احتمالا مشکل از همان قطعه مربوطه می باشد .

  نکته بسیار مهم:
  با توجه به وجود مدارهای محافظت بسیار پیشرفته در پاورهای ردمکس ممکن است به واسطه وجود اتصال کوتاه،ایراد در نصب و یا هرمشکل مشابه سیستم روشن نشود . در چنین مواردی ممکن است با تعویض پاوربا پاوری از مارک دیگر سیستم شروع به کار نماید که نشانه عدم وجود مدار محافظ مناسب در آنها می باشد .
  بهتر است در این شرایط سیستم را با پاور دیگری از مجموعه ردمکس تعویض نمایید تا نسبت به خراب یا سالم بودن پاور اطمینان حاصل نمایید .
  در صورت هرگونه سوال می توانید با دفتر خدمات سپیدار به شماره زیر تماس حاصل نمایید .


02188922373-02188922372
دفتر خدمات پس از فروش ردمکس


 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام