» پشتیبانی » خدمات پس از فروش
 واحد خدمات پس از فروش 

معرفی مرکز

 خدمات پس از فروش ازجمله مهمترین سرویس هایی است که پس از خرید هر محصول توسط شرکت عرضه کننده ارائه می شود. کالاهایی مانند تجهیزات کامپیوتری و صوتی و تصویری از مواردی است که در آن خدمات پس از فروش از اهمیت بیشتری برخوردار است.

واحد خدمات پس از فروش شرکت سپیدار با هدف پشتیبانی از کالاها و در جهت جلب رضایت مشتریان شرکت تاسیس گردید تا مشتریات شرکت با آرامش خیال از کلیه محصولات ردمکس استفاده نمایند.

 

وظیفه واحد خدمات پس از فروش به 4 مرحله اصلی تقسیم می شود:

1.       کمک و راهنمایی خریداران در انتخاب کالای مناسب که بعنوان هدف اصلی این واحد مطرح می باشد.

2.       راهنمایی مصرف کنندگان، ارائه نکات فنی و آموزش چگونگی کارکرد درست محصولات دیگر هدف این واحد می باشد. در بسیاری مواقع مشکلات پیش آمده با ارائه راهنمایی های فنی برطرف شده و نیازی به ارسال دستگاه به دفتر خدمات نمی باشد.

3.       رفع ایراد کالاهای معیوب در کوتاهترین زمان ممکن و تحویل کالا به مشتری.

4.       برای هرچه بهتر شدن کیفیت، رفع ایرادهای احتمالی و افزایش کارایی و انطباق محصولات شرکت، واحد خدمات پس از فروش گزارشاتی بصورت ادواری آماده کرده و جهت بررسی های بعدی به اطلاع واحد توسعه ومهندسی شرکت سپیدار میرساند تا موارد جهت پیاده سازی به اطلاع بخش فنی شرکت تولید کننده خارجی ارسال گردد. این اطلاعات در بهبود روند تولید بسیار موثر بوده و کمک شایانی به افزایش کیفیت و تطابق با نیاز مصرف کنندگان می نماید.

 

نحوه ارائه خدمات

خدمات پس از فروش صرفا" در دفتر خدمات مرکزی واقع در تهران ارائه می شود و محصولات از تمامی مراکز استان ها توسط نمایندگان جمع آوری و به تهران ارسال می گردد. پس از دریافت کالا و پذیرش در دفتر خدمات مورد بازبینی فنی قرار گرفته تا عیب یابی گردد. بعد از انجام عیب یابی و سپس تعمیر کالا، دستگاه تحت بار قرار گرفته و پس از اطمینان از رفع عیب، به واحد پذیرش یا مرسولات جهت تحویل به مشتری، عودت داده می شود.

 

مدت زمان گارانتی محصولات

مدت زمان گارانتی کالاهای ردمکس 30 ماه می باشد. در صورت بروز هرگونه ایراد در 3 ماهه اول دوره گارانتی کالای معیوب تعوبض می گردد. و چنانچه عیب بعد از دوره مذکور بوجود آید ظرف 24 ساعت تعمیر و تحویل داده خواهد شد.

 

شرایط خارج شدن از گارانتی

1.       هرگونه مخدوش شدن شماره سریال و یا برچسب گارانتی موجب ابطال گارانتی کالا می شود.

2.       در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه , فقط دفتر گارانتی سپیدار صلاحیت رسیدگی و رفع مشکل را دارد و در صورت تعمیر دستگاه توسط افراد غیر مجاز این کالا از گارانتی خارج می گردد.

3.       گارانتی دستگاه شامل نقایص فنی ناشی از تولید می باشد، ایرادات فیزیکی و فنی از قبیل تغییر رنگ، شکستگی، سوختگی در اثر نوسانات برق، آثار زنگ زدگی در اثر رطوبت و یا ریزش آب , جز تعهدات این مرکز نمی باشد .

 

 

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام